Słupki parkingowe i słupki uliczne do dużego nowoczesnego miasta

Szukasz urządzeń zabezpieczających strefy pieszą i bez ruchu w dużym nowoczesnym mieście? Wybierz słupki miejskie i słupki parkingowe, które nie tylko mają wszystkie funkcje niezbędne w XXI-wiecznej metropolii, ale także wyglądają elegancko i reprezentacyjnie. Sprawdź, jakie mogą być nowoczesne słupki parkingowe automatyczne!

Słupek parkingowy chowany automatycznie

Słupek miejski czy słupek parkingowy wysuwany to standard na polskim rynku. Funkcja szybkiego wsuwania i wysuwania pozwala w wyjątkowych sytuacjach wjechać pojazdom na teren zarezerwowany dla pieszych, np. gdy potrzebne jest błyskawiczne dotarcie pogotowia lub straży pożarnej do poszkodowanej osoby. Montaż takich słupków jest więc nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale często także koniecznym ze względów bezpieczeństwa. W naszej ofercie dostępne są słupki automatyczne elektromechaniczne i hydrauliczne, które różnią się rozwiązaniami. Najbardziej wymagającym klientom polecamy słupki z opcją „wszystkie w górę/wszystkie w dół” lub „krok-po-kroku” – w tym drugim przypadku możliwe jest wpuszczanie pod powierzchnię jednego lub wszystkich słupków. Oferujemy także słupki z opcją „wszystkie w górę/wszystkie w dół”, które doskonale sprawdzają się w miejscach mniej tłocznych lub w których rzadziej organizowane są różnego rodzaju eventy.

Oferowane przez nas słupki parkingowe zasilane są z sieci, posiadają także tryb zasilania awaryjnego dzięki zintegrowaniu ich z systemem UPS – decydując się na takie rozwiązanie, konieczne jest wykonanie dodatkowej instalacji elektrycznej. Rezygnując z tej funkcji, nadal możemy mieć pewność bezproblemowego działania automatycznych słupków w przypadku awarii – wówczas pozostają one podniesione z możliwością ręcznego opuszczenia.

Słupki parkingowe elektryczne energooszczędne

Kto dziś nie zwraca uwagi na ceny energii elektrycznej? W trudnym położeniu znajdują się m.in. zarządcy metropolii, w których prąd potrzeby jest do oświetlania ulic i zapewniania mieszkańcom bezpieczeństwa, co generuje ogromne koszty, a przecież to tylko jeden element miejskiego zużycia energii elektrycznej. Wobec tego w przestrzeni publicznej coraz chętniej montuje się słupki uliczne energooszczędne o zmniejszonym poborze prądu.

Jak wybrać odpowiednie słupki parkingowe?

Wybierając słupki parkingowe do swojej firmy, instytucji czy w inne docelowe miejsce, należy zwrócić przede wszystkim na:

  • sposób podnoszenia i opuszczania – dostępne są stałe słupki demontowalne, półautomatyczne, automatyczne oraz wyposażone w dodatkowe funkcje antyterrorystyczne słupki o zwiększonej odporności na uderzenia
  • miejsce montażu słupków – wewnętrzne słupki mogą być wykonane z metalu lub stali malowanej proszkowo, zewnętrzne słupki wykonane są ze stali nierdzewnej
  • stopień zagrożenia wandalizmem – antyterrorystyczne modele posiadają alarm na wypadek próby uszkodzenia słupka
  • wymagania względem chowania i wysuwania słupków – czy musi być dostępna możliwość chowania wybranych słupków, czy wystarczy opcja chowania się i wysuwania wszystkich słupków jednocześnie
  • wymagana wysokość słupków – w naszej ofercie dostępne są słupki w kilku wysokościach

Słupek antyterrorystyczny w miejscach reprezentacyjnych

Automatyczny słupek antyterrorystyczny to model, który znajdziesz w ofercie RISE. Polecamy go zwłaszcza do miejsc reprezentacyjnych (do montażu m.in. przed urzędami miejskimi, zabytkami) oraz uczęszczanych przez znaczną liczbę ludzi (takich jak rynek, popularny plac, stadion miejski). Słupek antyterrorystyczny jest znacznie mocniejszy niż tradycyjny słupek parkingowy automatyczny, choć wcale nie ustępuje mu estetyką. Posiada także wspomniane systemy przeciwwłamaniowe, które dostarczają informacji o próbie wandalizmu.

Słupki drogowe metalowe oraz ze stali nierdzewnej

Oferowane przez nas słupki wykonywane są z metalu lub stali nierdzewnej. Wybór materiału uzależniony powinien być od miejsca montażu. Na zewnątrz, w miejscach narażonych na opady i wilgoć, montuje się słupki ze stali nierdzewnej elektropolerowanej. W miejscach zadaszonych możliwy jest montaż słupków malowanych proszkowo lub słupków metalowych.

Zobacz, jakie słupki miejskie, słupki parkingowe i słupki drogowe znajdują się w naszej ofercie. Przygotowaliśmy wydajne, trwałe i eleganckie słupki automatyczne, słupki półautomatyczne i słupki stałe. Jeśli Cię zainteresują, skontaktuj się z nami: 798 859 859, biuro@beninca.pl.