Funkcjonalność słupków parkingowych automatycznych przy złej pogodzie

Słupki automatyczne parkingowe i uliczne mają służyć zabezpieczeniu terenu – np. przeznaczonego do poruszania się przez osoby piesze czy też takiego, na którym znajdują się zabytki – przed wjazdem nieuprawnionych pojazdów. Czy jednak faktycznie spełniają tę funkcję, kiedy pogoda ulega znacznemu pogorszeniu? Jak słupki parkingowe automatyczne działają w czasie deszczu, śniegu, w niskiej temperaturze i we mgle? Sprawdźmy to!

Słupki parkingowe elektryczne a odporność na trudne warunki pogodowe

Słupki parkingowe elektryczne nie tylko mogą, ale wręcz powinny zachowywać funkcjonalność niezależnie od warunków pogodowych. Są to produkty wytwarzane z myślą o zastosowaniu zewnętrznym, wobec czego produkuje się je z materiałów odpornych na wilgoć i wodę, a także na stałe nasłonecznienie gorącym latem czy niskie temperatury zimą.

Przykładowo słupki parkingowe automatyczne marki Rise dostępne są w dwóch wersjach materiału wykonania/wykończenia: stali nierdzewnej elektropolerowanej oraz stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Dodatkowo wybrane słupki parkingowe, np. z kolekcji Spartacus, można rozbudować o ogrzewanie skrzynki fundamentalnej, co ma znaczenie na wyjątkowo mroźnych obszarach geograficznych, np. parkingach górskich.

Słupki parkingowe automatyczne w deszczu, we mgle i po zmroku

Deszcz i mgła narażają słupki parkingowe automatyczne nie tylko na długotrwały kontakt z wodą i wilgocią, ale także na uszkodzenie przez pojazd, który z uwagi na złe warunki oświetleniowe może ich nie zauważyć. Ale czy na pewno? Otóż nie – słupki parkingowe elektryczne marki Rise zostały zaprojektowane tak, by były dobrze widoczne w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych, a więc również w trakcie mgły, ulewy i nocą.

Pierwszą stosowaną przez nas metodą poprawy widoczności słupka parkingowego automatycznego jest użycie paska odblaskowego w górnej części słupka. Dzięki temu skierowanie świateł samochodu na słupek pozwala nie tylko zobaczyć, że na drodze stoi bariera, ale także dokładnie ocenić jej wysokość. Drugą metodą polepszenia widoczności, a zarazem poprawy estetyki, jest umieszczenie diod LED w górnej części bollarda. Z takiego rozwiązania korzystają np. modele z kolekcji Vigilant.

Poprawa widoczności słupków ulicznych automatycznych poprzez wybór właściwej wysokości

Ostatnią kwestią w kontekście dobrej widoczności słupków parkingowych bądź ulicznych jest przemyślany dobór wysokości modeli do miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Jeżeli wiesz, że ze względu na częste problemy pogodowe bądź warunki fizyczne – np. budynki, drzewa – słupek automatyczny stojący w danym miejscu może nie być dostatecznie widoczny, wybierz wariant wyższy.

W ofercie Rise znajdują się słupki parkingowe automatyczne o wysokości 50 cm, 60 cm oraz 80 cm. Najwyższe słupki parkingowe dostępne są w obu wymienionych kolekcjach: Spartacus (mechanizm hydrauliczny) i Vigilant (mechanizm elektromagnetyczny).