Jak wybrać szlabany parkingowe do centrum handlowego?

Szlabany parkingowe przeznaczone do kontroli wjazdu na parking strzeżony przy galerii handlowej muszą odznaczać się konkretnymi cechami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakimi. Poznaj parametry i funkcje, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając szlaban na parking płatny. Jeśli zdecydujesz się na zakup, obejrzyj szlabany automatyczne Rise.

Szlaban automatyczny – najlepszy rodzaj szlabanu na parking przy galerii handlowej

Najlepszym, najbardziej wydajnym i wiążącym się z najmniejszymi kosztami użytkowania szlabanem parkingowym do obiektu handlowego jest szlaban automatyczny. Dzięki bezobsługowemu systemowi kontroli wjazdu i wyjazdu jesteś w stanie zapewnić właścicielom samochodów szybki i wygodny wjazd/wyjazd bez konieczności zatrudniania pracowników. Nie potrzebujesz pracowników nawet do kontroli zapełnienia parkingu, ponieważ szlaban automatyczny możesz zintegrować z licznikiem samochodów znajdujących się w danym momencie na parkingu.

Otwieranie szlabanu wjazdowego na parking

Podczas gdy szlabany na pilota lub aplikację w telefonie stanowią modele dobre na osiedla mieszkalne i parkingi przy budynkach firmowych, w centrach handlowych zazwyczaj znajdują się parkingi płatne wymagające opłacenia miejsca z góry lub pobrania biletu. Właśnie dlatego automatyczne szlabany parkingowe można zintegrować z czytnikiem kart, biletomatem, wpłatomatem, żetoniarką. Zintegrowany z jednym z wymienionych urządzeń szlaban na parking przekłada się na zwiększenie zysków właściciela centrum handlowego.

Szlabany parkingowe do centrum handlowego – cechy

Aby szlaban elektryczny na parking przy centrum handlowym bądź sklepie wielkopowierzchniowym był wydajny, musi odznaczać się szybkim podnoszeniem i opuszczaniem ramienia oraz oferować dużą liczbę cykli otwarcia/zamknięcia w przeliczeniu na minutę lub godzinę. Przykładowo szlabany parkingowe Beninca przeznaczone są do pracy intensywnej, co czyni je idealnymi do zabezpieczenia parkingu popularnego, często odwiedzanego centrum handlowego.

Szlaban parkingowy powinien zostać wykonany z materiału odpornego na wstrząsy i uszkodzenia, a jeśli parking przy centrum handlowym mieści się na świeżym powietrzu, powierzchnia szlabanu wjazdowego powinna być odporna na wodę i wilgoć. Sprawdź też zakres temperatur, w jakich automatyczny szlaban parkingowy pozostaje sprawny.

Ponieważ w godzinach działania centrum handlowego może się zdarzyć przerwa w dostawie prądu, szlabany wjazdowe na parking powinny mieć co najmniej jedną z dwóch opcji: odblokowanie automatyczne lub ręczne po wykryciu awarii albo błyskawiczne, samoistne przełączenie się na alternatywne źródło zasilania, np. baterie akumulatorowe. Natomiast w codziennym, niczym niezakłóconym użytkowaniu szlabanu wartościowy jest zasilacz stabilizowany odpowiedzialny za zmniejszenie poboru prądu, czyli sprzyjający budżetowi firmy.

Szlabany wjazdowe na parking – inne funkcje i parametry

Ramię szlabanu parkingowego do centrum handlowego powinno zapewniać maksymalne bezpieczeństwo kierowcom, np. za pomocą detektora pętli indukcyjnej uniemożliwiającego opuszczenie ramienia, gdy znajduje się pod nim auto. Dzięki tej funkcji nie będziesz musiał wypłacać parkującym odszkodowań za zniszczenia karoserii.

Nie zapomnij o prawidłowej długości ramienia szlabanu. Miej na uwadze, że ramię powinno zabezpieczać przejazd na całej szerokości. W naszej ofercie znajdziesz szlaban <5 m i szlaban <8 m. Dłuższe ramię, zwłaszcza wykonane z ciężkiego materiału, może wymagać zamontowania podpory. Z kolei w bardzo szerokim przejeździe lepiej zamontować dwa szlabany wjazdowe i np. podzielić drogę na dwa pasy ruchu, co przy okazji szybciej rozładuje kolejkę kierowców oczekujących na wjazd lub wyjazd.

Szlaban parkingowy powinien być estetyczny, dopasowany wizualnie do parkingu, a jednocześnie dobrze widoczny. W poprawie widoczności mogą pomóc diody LED i elementy odblaskowe.

Funkcje takie jak otwieranie szlabanu na sygnał karetki bądź straży pożarnej raczej nie będą Ci potrzebne w centrum handlowym, natomiast rozważ integrację szlabanów parkingowych z kamerami, by ramię podnosiło się automatycznie po sczytaniu przez kamerę rejestracji samochodu, którego właściciel opłacił już postój. W ten sposób zapewnisz kierowcom większą wygodę, a przy okazji zadbasz o wydajność parkingu: szybszą rotację wjeżdżających i wyjeżdżających.

Szukasz szlabanu wjazdowego do miejsca innego niż parking przy centrum handlowym? Przeczytaj poradnik: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szlabanu? (Szlabany na pilota, liczba cykli, czas otwierania)