Szlabany wjazdowe w sektorze mieszkaniowym: udogodnienie czy konieczność?

Spokojna okolica, bezpieczny teren strzeżony, zaciszne miejsce, prywatne ustronie – tymi i podobnymi określeniami kuszą potencjalnych lokatorów deweloperzy budujący nowe domy i bloki na osiedlach strzeżonych. Kto nie doceniłby obietnicy bezpieczeństwa dla siebie i najbliższych osób, nierzadko dzieci, ochrony samochodu na parkingu, spokoju od marketerów-domokrążców, a także prywatności? Nic zatem dziwnego, że szlabany wjazdowe na prywatne osiedla – jeszcze wcale nie tak dawno stanowiące pożądane udogodnienie – stają się koniecznością. Temu zjawisku przyjrzeliśmy się w dzisiejszym artykule.

Szlabany wjazdowe – bezpieczeństwo mieszkańców osiedla

W wieku XX i na początku XXI normą było to, że dzieci chodziły bawić się na podwórku same, bez opiekunów. Mimo iż telefony komórkowe nie były powszechne, więc dzieci nie miały ich przy sobie, rodzicom nie spędzały snu z powiek obrazy porywanych ani nawet zaczepianych pociech.

Dziś jest inaczej – szczególna troska o młodych ludzi stanowi jedną z głównych wartości wychowawczych. Na osiedlach publicznych dzieci wczesnoszkolne, przedszkolne i młodsze pojawiają się wyłącznie z opiekunami, natomiast osiedli prywatnych szuka się pod kątem zapewnienia maluchom dodatkowej ochrony w postaci ogrodzenia z furtką na klucz lub kod, szlabanem, monitoringiem. W tym wypadku szlabany wjazdowe znacznie obniżają ryzyko wtargnięcia na teren osiedla deweloperskiego osoby, która mogłaby zaczepić dziecko, zawołać je do samochodu lub próbować jej coś dać. Oczywiście im więcej rodzajów ochrony, tym lepiej.

Szlabany wjazdowe – ochrona mienia lokatorów osiedla

Włamanie do mieszkania, dewastacja mienia np. poprzez porysowanie samochodu czy przypadkowe wybicie szyby piłką do gry. Wszystko to zdarza się przede wszystkim w miejscach, do których dostęp jest łatwy z uwagi na brak barier ochronnych, a także w których osoby dopuszczające się takich czynów czuję się niewidoczne, bezkarne.

Ponownie ogrodzenia, furtki z zamkiem, szlabany wjazdowe i monitoring przekładają się na zwiększenie ochrony mienia mieszkańców nowoczesnych osiedli strzeżonych. Ponieważ mieszkania są obecnie drogie, ludzie oczekują maksymalnej ochrony. Jeśli o to zadbasz, Twoja nieruchomość zyska zainteresowanie.

Szlabany wjazdowe – prywatność i spokój na terenie strzeżonym

Kolejne wartości cenione przez osoby poszukujące aktualnie miejsca do zamieszkania to prywatność i spokój. Jeżeli sprawisz, by dzięki ogrodzeniu osiedla Twoich lokatorów nie niepokoili domokrążcy z „wyjątkowymi” ofertami, roznosiciele ulotek, ankieterzy ani inne nieproszone osoby, zagwarantujesz klientom to, czego potrzebują. Po raz kolejny dobrym wyborem będą rozwiązania kontrolujące wejście i wjazd na teren prywatny, czyli ogrodzenia, furtki, szlabany wjazdowe.

Szlabany wjazdowe – wygoda parkowania na osiedlu deweloperskim

Brak miejsc do zaparkowania w dużych miastach to poważny problem, który na swoim osiedlu prywatnym możesz rozwiązać poprzez wielokrotnie wymieniane już szlabany wjazdowe. Jeśli uniemożliwisz wjazd na parking przynależący do osiedla osobom trzecim, zapewnisz miejsca postojowe lokatorom. Ważne też, byś zadbał o ich komfort wjeżdżania i wyjeżdżania na teren strzeżony.

Zobacz kolekcję szlabanów automatycznych marki RISE i zamów szlabany osiedlowe o dużej liczbie cykli i krótkim czasie otwierania/zamykania. Zamontuj w nich moduł GSM i pętlę magnetyczną, by upoważnieni kierowcy mogli podnosić ramię szlabanu łatwo i szybko – dzwoniąc na numer przypisany do szlabanu. Oferujemy także moduł wi-fi z aplikacją w telefonie oraz szlabany otwierane na pilota.

Nie zapomnij dobrać ramię szlabanu do szerokości przejazdu – nie powinno być za krótkie, inaczej zostawisz światło dla osoby, która może chcieć wejść lub wjechać (np. rowerem, motocyklem) na na osiedle mimo braku upoważnienia. W kolekcji RISE znajdziesz szlabany do 5 m ramienia i szlabany do 8 m ramienia. Jeżeli napotkasz trudności przy wyborze, skonsultuj się z nami: +48 798 859 859, biuro@beninca.pl. Na koniec polecamy artykuł: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szlabanu? (Szlabany na pilota, liczba cykli, czas otwierania)